Bugün Editörün Seçimi bölümümüzde Borusan Yatırım’ın (BRYAT) grafiğini analiz edeceğiz. BRYAT 2Ç12 rakamlarına göre 0,82x PD/DD ve 10,4x F/K çarpanlarıyla normal bir fiyatlamayla işlem görmektedir. BRYAT grafiği aşağıdaki şekildedir:

BRYAT Grafik

10,00 – 10,50 aralığı BRYAT için uzun ve kısa vadeli hareketli ortalamaların bulunduğu, birkaç aylık trend desteğinin geçtiği oldukça kuvvetli bir destek bölgesidir. Bu desteğin yakın vadede aşağı kırılma ihtimali düşüktür. Son birkaç aydır yüksek işlem hacmi gerçekleşen günlerde BRYAT’ın yükselmiş olması müspettir. BRYAT’ın 11,00‘deki direncini tekrar test etmesi ve yukarı kırarak 12,00 hedefine doğru ilerlemesi muhtemel görünmektedir. Hisse 10,00‘un altında kapanış yapmadığı sürece BRYAT’ın teknik görünümü bakidir.

Önemli Uyarı
Bu sitede yer alan tüm yazılar üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile düzenlenmiş tüm maddi ve manevi haklar Borsadan Hisse (www.borsadanhisse.com) sitesine aittir. Burada yer alan yorum ve bilgiler bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tags: