Bugün 2010 yılından beri düşüş trendinde olan, küçük yatırımcının mağduriyet yaşadığı kağıtlardan Anel Telekom (ANELT) hissesinin teknik analizini icra ediyoruz. ANELT grafiği aşağıdaki gibidir:

ANELT Grafik

Grafikte düşüş trendi net bir şekilde görülmektedir. ANELT son günlerde trendi yukarı kırma denemeleri yapmaya başlamıştır. Bu uzun soluklu trendin kırılması için iki şart aramak gerekir. Birincisi, şu an 1,65 seviyesinde seyreden uzun vadeli hareketli ortalamanın yukarı kırılıp, seviyenin üzerinde kapanışlar gerçekleşmesidir. ANELT geçen hafta uzun vadeli hareketli ortalamasından satış yemiştir, bu seviye önemlidir. Düşüş trendinin kırılması için aranacak ikinci şart ise, ANELT’in bir sonraki dip seviyesinin 1,38‘in altına sarkmamasıdır. Bu iki şart da gerçekleşirse düşüş trendi kırılmış olacaktır.

ANELT’in güncel direnç seviyeleri sırasıyla 1,65 ve 1,80; destek seviyeleriyse 1,38 ve tarihsel dibi olan 1,30‘dur.

Değerli okurlar bundan böyle yorumlarını forumumuzda paylaşabilirler.

Önemli Uyarı
Bu sitede yer alan tüm yazılar üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile düzenlenmiş tüm maddi ve manevi haklar Borsadan Hisse (www.borsadanhisse.com) sitesine aittir. Burada yer alan yorum ve bilgiler bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tags: